- 12
- 24
- 36
- 100
- 200
Akcesoria Końcowe
Wędkarski zestaw końcowy - dlaczego jest on tak bardzo istotny
Wydawać by się mogło, że to małe nieznaczące akcesoria karpiowe. Ich użycie jednak może okazać się w wielu przypadkach kluczowe.
Nie ma bardziej istotnej części sprzętu jak końcowa część zestawu tj. przypon i montaż ołowiu. Odpowiednie podanie, prezentacja, pełny kamuflaż - to wszystko decyduje o sukcesie lub porażce nad wodą.
Karpie, które zostały wielokrotnie złowione i wypuszczone są niezwykle ostrożne, trudno je przechytrzyć, czasami niepozorny błysk krętlika lub zbyt widoczny zestaw spowoduje ucieczkę. Projektując akcesoria końcowe FIRST CONTACT wzięliśmy pod uwagę te niezwykle istotne kwestie.
W zależności od zastosowania wykonane są z różnych materiałów termoplastycznych silikonów i najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Zwiększa to ich funkcjonalność, wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Wpływa na lepszą prezentację przynęty, poprawia bezpieczeństwo zarówno holu, jak i zerwanej ryby, która w takim przypadku może oswobodzić się z ciężarka.
Jedną z ważniejszych ich funkcji jest kamuflaż i to właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy wiele uwagi.
Aby uzyskać jak najlepszy efekt, akcesoria oferowane są w trzech wykończeniach: zarośla, muł, żwir/piasek, i określają typ łowiska w jakim najlepiej będą kamuflować zestaw. Nowatorskim rozwiązaniem jest pewien stopień przezroczystości, rozmywa to optycznie krawędzie i lepiej wtapia zestaw w otoczenie, tym samym zwiększając efekt maskowania.
W naszej ofercie First Contact występuje także gama akcesoriów dociążonych Tungsten First, zawierających wolfram. Ten zabieg sprawia, że są one bardzo ciężkie i toną jak kamień, doskonale przylegając do podłoża, nie płosząc przy tym ryb. Stosując akcesoria z serii Tungsten masz pewność, że Twój zestaw idealnie układa się na dnie, zapewniając odpowiednią prezentację przynęty a matowe wykończenie wtapia się w otoczenie dna. Gama zawiera klipsy, łączniki, koraliki i występuje dwóch kamuflujących kolorach: oliwkowym i brązowym.
Ważną częścią zestawu są także agrafki,krętliki, klipsy wykonane z mocnego drutu i precyzyjnie wykończone.
Nasze produkty zestawów końcowych posiadają powłoki NON SHINE, ciemne matowe nie odbijające światła. Wszystkie skonstruowane są dla naszego krętlika nr 8, co czyni je bardziej uniwersalnymi i wzajemnie wymiennymi.
To może Ci się przydać podczas tworzenia zestawów końcowych!
Krętlik - to małe urządzenie składające się z dwóch pierścieni połączonych z uchylnym przegubem. Zapobiega skręcaniu się żyłki i przyponu z zestawem.
Występuje kilka rodzajów krętlików:
- klasyczny krętlik obrotowy (beczkowy) - z oczkami po dwóch stronach, do których montuje się żyłkę i przypon.
- krętlik obrotowy z zaczepem V - ułatwia wymianę zestawu
- krętlik obrotowy potrójny - umożliwia montaż dodatkowego przyponu
- krętlik z koralikami - obecność koralików dodatkowo zaciekawia ryby, sprowadzając je w okolice zestawu
- krętlik z agrafką - świetne połączenie, które jednocześnie uniemożliwia skręcania się zestawu oraz szybką wymianę i zabezpieczenie przed jego utratą.
Agrafka wędkarska - w Twoim pudełku nigdy nie powinno jej zabraknąć i to najlepiej wyposaż się od razu w kilku rozmiarów i rodzajów, np. agrafki z krętlikiem. Ten maleńki gadżet okazuje się bardzo przydatny i znaczący. Agrafka montowana do przyponu, umożliwia szybką wymianę zestawu w każdym momencie łowienia. Jest to sposób, który zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas. Bez zastosowania agrafki każda zmiana zestawu końcowego będzie wymagała dość mozolnego tworzenia węzła. Agrafka daje możliwość wymiany w każdym momencie, szybko i łatwo
Rodzaje agrafek wędkarskich:
- agrafka klasyczna - umożliwia łatwą wymianę zestawu na inny
- agrafka bezpieczna - jest to agrafka z nieco inną formą zapięcia, które jest zabezpieczone przed otwarciem np. podczas holu.
- agrafka szybka - umożliwia bardzo szybką wymianę zestawu
Mocowania do przynęt - zastosowane przy haczyku, pozwalają na ulokowanie konkretnej przynęty. Wyróżniamy:
- stopery do kulek - stosuje się je po to, by zatrzymać przynętę (np kulkę proteinową lub ziarno kukurydzy) na włosie, aby ta się z niego nie ześlizgiwała
- klipsy do robaków - umożliwiają zaczepienie przynęt mięsnych
- sprężyna - przymocowana do haczyka umożliwia dodatkowe oblepienie go, np. ciastem
- gumki - idealne do montowania kulek, pelletów czy ziaren
- wkręty do pop-up’ów
Rurki termokurczliwe - pozwalają na uzyskanie wielu różnych ułożeń i kątów haczyka.
Nasadki i adaptery na haczyki - zastępują rurkę termokurczliwą, podobnie jak ona, służą do ustawienia pozycji haczyka.
Ochraniacze antysplątaniowe - poprawiają efektywność zestawów końcowych i redukuje plątanie się linki.
Łączniki gumowe - w bezpieczny sposób blokują klipsy i ciężarki.
Koraliki - stanowią ochronę dla węzłów
Rurki antysplątaniowe - najlepszy sposób przyciśnięcia końcowego odcinka żyłki głównej, przed przyponem do dna. Redukują plątanie się żyłki.
Klipsy - uwalniają zestaw z ciężarka w czasie zaczepu oraz ułatwiają jego szybką wymianę.