Śpiwory wędkarskie, Narzuty

8 elementów

Filtry
  • SKU
  • Cena
  • Pozycja
  • Nazwa produktu
  • Best Sellers
  • Dochód
  • Najczęściej oglądane
  • Now in Wishlists
  • Reviews Count
  • Top Rated
  • Nowy
  • Biggest Saving
  • Price: low to high
  • Price: high to low
Price
  1. Śpiwór Phantom 5 sezonów Big One
    Cena promocyjna 899,99 zł Normalna cena 999,99 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 999,99 zł
  2. Śpiwór Phantom wielosezonowy
    Cena promocyjna 734,39 zł Normalna cena 815,99 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 815,99 zł
  3. Phantom narzuta na moskitierę
    Cena promocyjna 451,70 zł Normalna cena 501,89 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 501,89 zł
  4. Śpiwór Enforcer Plus big boy 4 sezony
    Cena promocyjna 445,31 zł Normalna cena 494,79 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 494,79 zł
  5. Śpiwór Enforcer 4 season plus
    Cena promocyjna 385,55 zł Normalna cena 428,39 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 428,39 zł
  6. Narzuta na łóżko Phantom
    Cena promocyjna 302,93 zł Normalna cena 336,59 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 336,59 zł
24
  • 12
  • 24
  • 36
  • 100
  • 200
na stronę

Śpiwory wędkarskie, Narzuty

ŚPIWORY WĘDKARSKIE I NARZUTY - KOMFORTOWE NOCKI NAD WODĄ

Jeśli na rybach spędziłeś chociaż jedną nockę, to śpiwór powinien stanowić podstawowy element Twojego wędkarskiego ekwipunku.

Odpowiedni śpiwór powinien zapewniać komfortowy sen w dobrych warunkach termicznych, bo przecież wędkarskie zasiadki wymagają poświęceń i łowienia w skrajnym klimacie.

Zatem jaki śpiwór będzie najlepszym wyborem? Czym różnią się od siebie śpiwory? I skąd mamy wiedzieć, że akurat ten model sprawdzi się w warunkach, w których zamierzamy łowić?

Wysokiej jakość materiał to podstawa

Nocując nad wodą, szybko przekonasz się, że od komfortu snu niejednokrotnie zależeć będzie sukces Twojej wyprawy. Bo czy zziębnięty i niewyspany, będziesz miał ochotę skrupulatnie wypracowywać brania? Dlatego tak znacząca jest wysoka jakość śpiwora, która odpowiada za jego aspekt termiczny.

Przymierzając się do projektowania naszych śpiworów, szukaliśmy rozwiązań, które pozwoliłyby nam stworzyć produkt najlepszy z możliwych. Zwróciliśmy się zatem do producenta śpiworów alpinistycznych, używanych również w Himalajach. Ta współpraca otworzyła nam drogę do całkowicie nowych, niezwykle zaawansowanych materiałów i technologii. Dodaliśmy do tego wiedzę, z której wynikało jak powinien być zbudowany i jak ma funkcjonować profesjonalny śpiwór wędkarski. Wyszedł z tego projekt na miarę potrzeb każdego wędkarza!

Znajdź śpiwór pod swój wymiar

W tym punkcie należy powtórzyć zasadę, która przyświeca nam również w projektowaniu łóżek. „Dopasuj śpiwór do siebie, a nie siebie do śpiwora”! W naszej ofercie zadbaliśmy o to, aby bez względu na wzrost czy posturę łowiącego, ale także upodobania, co do komfortu termicznego, można było wybrać odpowiedni model śpiwora dla siebie. Dlatego nasze śpiwory podzielone zostały nie tylko według miary, ale także ze względu na poziom izolacji termicznej i klasy materiałów.

Rozmiarówka naszych śpiworów jest naprawdę szeroka, od standardowych 210cm x 208 cm, po śpiwory dla wielkiego chłopa 240 x 110 cm. W tej gamie nie zabraknie również modeli na każdą porę roku, jak i wielosezonowych, gdzie jeden śpiwór może służyć zimą, a po wyciągnięciu wkładki – latem.

Wiesz dlaczego dopasowany rozmiar śpiwora jest tak bardzo ważny?

Śpiwory wykorzystują ciepło Twojego ciała do ogrzania powietrza wokół Ciebie. Im bardziej wydajny jest ten proces (albo poprzez ograniczenie ilości ogrzanego powietrza, które może uciekać, albo przez zmniejszenie ilości miejsca potrzebnego do ogrzania), tym lepsza jest izolacja. Śpiwory wędkarskie są bardziej obszerne niż alpinistyczne, dlatego stosuje się szereg rozwiązań zmniejszających utratę ciepła lub przenikania zimna. My wyposażamy nasze śpiwory w wewnętrzne i zewnętrzne falbany, co znacznie redukuje uciekanie ciepła i zwiększa komfort termiczny. Część śpiworów posiada kołnierz przeciwwiatrowy, który pomoże utrzymać ciepło wokół ramion i szyi.

Jeśli chcesz osiągnąć pełnię komfortu, do wybranego śpiwora dobierz również nasze łóżko Phantom z 45mm materacem. Taki duet zapewni Ci ciepło bez ogrzewania, nawet w późnojesienne wieczory. Dorzucając do tego naszą narzutę, możesz być pewien, że szybciej woda zamarznie niż Ty.

Zły zamek w śpiworze może popsuć niejedną nockę

Jest to niewielki, ale niezmiernie ważny element każdego śpiwora wędkarskiego. Od jakości zamka zależą niekiedy losy naszej zasiadki. Ważne jest, aby chodził on płynnie i był ulokowany w wygodnym miejscu. Wszystko po to, by jak najszybciej wydostać się ze śpiwora podczas nocnego odjazdu. Nasze śpiwory wędkarskie wyposażyliśmy w wysokiej jakości zamki błyskawiczne 10 mm, które zdecydowanie oszczędzą Ci nerwów przy jego otwieraniu. Zamki w naszych śpiworach rozpinają się błyskawicznie, a po zapięciu ich ząbki idealnie się zazębiają, co zapobiega przepuszczaniu zimna.

Odpowiedni śpiwór na odpowiednią porę roku

Parametry termiczne śpiworów określa się najczęściej za pomocą liczby sezonów. Im jest ona większa, tym śpiwór będzie bardziej odporniejszy na zimno. Odpowiedni parametr sezonowości określa również najlepszą porę roku, w której śpiwór powinien być wykorzystywany.

Śpiwory dzielimy na sezony, od dwóch do pięciu:

  • Śpiwory dwusezonowe - raczej nie są stosowane w naszej strefie klimatycznej. Można je spokojnie zastąpić przez dobre narzuty. Przeznaczone są na najgorętsze okresy lata.
  • Śpiwory trzysezonowe - zapewniają izolację od późnej wiosny do końca lata. Sprawdzą się podczas dobrej pogody na krótkich wypadach. Wraz z ciepłą narzutą z powodzeniem posłużą od późnej wiosny do wczesnej jesieni.
  • Śpiwory czterosezonowe - to produkty dla tych, którzy łowią ryby praktycznie cały rok. Te śpiwory zapewniają ciepło nawet w temperaturach około zera. Zaliczasz się do grupy, dla której wrześniowa zasiadka w deszczu to czas do szczęścia, a nie płaczu? Czwórka to minimum o jakim powinieneś pomyśleć.
  • Śpiwory pięciosezonowe – ten model jest dla entuzjastów zimowej pogody. Mający wyjątkowo grubą izolację, gwarantuje ciepło w niskich temperaturach. Polecane są jako śpiwory karpiowe dla wędkarzy, którym ni deszcz, ni śnieg, wiatr ani temperatura na ostrym minusie, nie są w stanie pokrzyżować kolejnej zasiadki. Gdy nie ma siły, by zatrzymać Cię w domu bez względu na warunki panujące na zewnątrz, to śpiwór pięciosezonowy jest idealną opcją dla Ciebie.
  • Śpiwór wielosezonowy – te śpiwory składają się z czterech warstw. Mogą służyć cały sezon w zależności od konfiguracji. Posiadają wewnętrzny kokon, który stosuje się zimą. Latem wystarczy wypiąć wkład i pozostaje nam lekki śpiwór na gorące noce.

Funkcjonalne narzuty na łóżko – dodatkowy komfort termiczny zimą – lekkie przykrycie latem

Narzuty wędkarskie występują w dwóch wersjach – z ociepleniem lub bez.

Mają one bardzo uniwersalne zastosowanie. W połączeniu z dobrym karpiowym śpiworem pięciosezonowym, tworzą świetną izolację dla wędkarza zimą, gdzie na rybach można spędzić kilka dni z narzutą bez ogrzewania, przy temperaturze zewnętrznej dochodzącej do minus 7 - 8 C. Latem zaś, samych narzut można używać w otwartym brolly, pod parasolem lub poza nim, czyli pod przysłowiową chmurką - jeśli nie ma ciągłego opadu.

Jakich materiałów używamy do produkcji śpiworów? I co powinieneś o nich wiedzieć?

Postaraliśmy się, aby gama naszych produktów w zakresie śpiworów, była naprawdę szeroka, a ceny atrakcyjne. Do produkcji wykorzystaliśmy najlepsze materiały, dzięki którym nasze śpiwory to nie produkty jedno- czy dwu-sezonowe. Wybierając śpiwory z naszej oferty, z pewnością będziesz cieszył się z ich użytkowania przez długie lata.

Specyfikacja materiałów użytych w śpiworach Tandem Baits i wyjaśnienie pojęć

PRE-FORMED POLYESTER MICRO HOLLOW FIBRE – WSTĘPNIE FORMOWANE PUSTE MIKROWŁÓKNA POLIESTROWE

Jedno z najbardziej nowoczesnych wypełnień stosowanych obecnie w śpiworach wysokiej klasy. Materiał składa się z wielu bardzo drobnych, długich, gładkich włókien o przekroju rurkowym, które posiadają kanaliki zatrzymujące powietrze.

Cechy charakterystyczne:

  • Zaawansowana struktura 3D, w której włókna ułożone są pionowo oraz skręcone spiralnie.
  • Bardzo dobry współczynnik termoizolacji w stosunku do wagi i grubości wypełnienia. Śpiwór przy tym jest niewielkich rozmiarów po spakowaniu i nie ulega odkształceniom.
  • Wypełnienie nie chłonie wilgoci, jest antyalergiczne, szybkoschnące, bardzo lekkie i trwałe.
  • Utrzymuje ciepło nawet wtedy, kiedy śpiwór jest wilgotny i przemoczony.
  • Posiada zdolność „odbijania się”, a dzięki dużej puszystości daje większy komfort i ciepło, bez konieczności zwiększania wagi śpiwora.
  • Materiał wstępnie formowany w arkusze jest jednorodny, tzn. grubości i gęstość są takie same, co daje jeszcze lepszą izolację termiczną, powoduje nie przesuwanie się ocieplenia wewnątrz śpiwora i całkowity brak zbijania się.
  • Współczynnik sprężystości (nadymania) jest najwyższy wśród stosowanych w naszych produktach.

POLYESTER HOLLOW FIBRE – PUSTE WŁÓKNA POLIESTROWE

Ten rodzaj wypełnienia to puszysta ocieplina, wykonana ze spiralnie skręconych włókien poliestrowych o przekroju rurkowym, które zatrzymują powietrze. Charakteryzuje się bardzo dobrą sprężystością i wytrzymałością.

Cechy charakterystyczne:

  • Dzięki sprężystemu splotowi i starannej obróbce, śpiwory z niej wykonane są puszyste i dobrze się nadymają.
  • Posiada dobre parametry izotermiczne.
  • Wypełnienie nie chłonie wilgoci, jest antyalergiczne, szybkoschnące, lekkie i trwałe.
  • Zachowuje swoje właściwości ocieplające nawet w wilgotnych warunkach.
  • Brak zbijania się oraz dobry współczynnik sprężystości (nadymania).

POLYESTER FIBRE – WŁÓKNA POLIESTROWE

Puszysta włóknina poliestrowa posiadająca liczne sploty spiralnie skręconych włókien.

Cechy charakterystyczne:

  • Posiada dobre parametry izotermiczne i wyśmienity współczynnik sprężystości.
  • Śpiwór z tym wypełnieniem łatwo się kompresuje do niewielkich rozmiarów.
  • Zachowuje swoje właściwości ocieplające nawet w wilgotnych warunkach.
  • Bardzo szybko schnie.
  • DWR* (durable water repellency) – trwała impregnacja, która zapewnia brak wnikania wilgoci w materiały zewnętrzne.
  • Odpycha wodę i wilgoć, która spływa po powierzchni.

*Uwaga: DWR nie zapewnia całkowitej wodoodporności, tzn. przy intensywnym, bezpośrednim opadzie śpiwór może przemoknąć. W przypadku stosowania śpiwora podczas deszczu bez namiotu, należy go nakryć narzutą przeciwdeszczową.

POLYESTER OXFORD – POLIESTER OKSFORD

Nowoczesna tkanina zewnętrzna z impregnacją DWR.

Cechy charakterystyczne:

  • Lekka, nie szeleszcząca i miła w dotyku.
  • Bardzo wytrzymała mechanicznie.
  • Nie gniecie się i posiada kontrolowaną rozciągliwość.
  • Ochroni przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

POLYESTER RIBSTOP – POLIESTER RIBSTOP

Tkanina zewnętrzna z impregnacją DWR i wodoodpornym warstwą laminatu poliuretanowego.

Cechy charakterystyczne:

  • Lekka, bardzo wytrzymała z wbudowanym żebrowaniem (wbicie haczyka nie powoduje prucia się).
  • Ochroni przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

MICRO FLEECE ANT-PILING – DZIANINA TYPU POLAROWEGO NIE MECHACĄCA SIĘ

Materiał o niespotykanych właściwościach termicznych i biofizycznych. Specjalny splot tysięcy pustych w środku włókien sprawia, że tkanina zapewnia doskonałą izolację cieplną przy zachowaniu suchości i komfortu wewnątrz śpiwora, nawet przy ekstremalnych warunkach pogodowych, a jest przy tym bardzo lekka, przyjemna w dotyku, nie gniecie się i szybko schnie.

© 2020 Tandem Baits