Seria przynęt SuperFeed

Seria przynęt SuperFeed

SUPERFEED - przynęta “pewniak” na trudne łowiska i ostrożne karpie

Znasz to uczucie, gdy jesteś pierwszy raz nad daną wodą i nie masz pojęcia od jakiej przynęty wędkarskiej zacząć? Każdy z nas miał ten problem. My jednak znaleźliśmy na to rozwiązanie.

Każda woda potrafi skrywać jakieś tajemnice, których odkrycie może przyczynić się do odniesienia własnego małego lub większego sukcesu. Aby poznać wędkarskie czeluści nieznanych lub trudnych łowisk, należy odnaleźć złoty środek, który będzie czynił cuda. Nie jest to proste, ale my podpowiadamy Ci, jak to zrobić.

Na co należy zwracać uwagę, aby określić typ najskuteczniejszej przynęty wędkarskiej?

Według nas jest kilka wskazówek, na które powinniśmy zwrócić uwagę, podczas poszukiwania “złotej przynęty”, np. poziom presji wędkarskiej, populacja ryb w łowisku... Chcielibyśmy jednak skupić się na wodach, które obfitują w dużą ilość naturalnego pokarmu lub gdzie przyjdzie nam konkurować z natłokiem raków, małż i ślimaków. W kontekście doboru przynęty wędkarskiej niemałe znaczenie ma również charakter dna (np. obecność mułu lub twardego żwiru), głębokość łowiska, a także, wspomniany już, natłok wędkujących.

W czasach, kiedy coraz większa ilość ludzi fascynuje się łowieniem walecznych karpi, coraz rzadziej możemy cieszyć się samotnym przesiadywaniem nad wodą, a ilość złowionych ryb lawinowo rośnie z roku na rok. Ma to swoje konsekwencje również w zachowaniu ryb zamieszkujących takie wody. Stają się one bardziej ostrożne, nieufne, a przy tym coraz bardziej wybredne. To wszystko doprowadziło do tego, że marnej jakości produkty najczęściej przegrywają z tymi dobrze wyselekcjonowanymi, których projektowaniem zajmują się firmy z wieloletnim doświadczeniem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom najwyższej jakości produktów, stworzyliśmy SuperFeed - serię produktów, w której skład wchodzą:

 • Kulki zanętowe
 • Zanęty do PVA
 • Pellety
 • Hookersy
 • Dipy i boostery
 • Fluo pop up’y o intensywnych kolorach

Cechy serii SuperFeed

Skład produktów z gamy SuperFeed został specjalnie wyselekcjonowany. W zależności od smaku, znajdują się w nich najwyższej jakości atraktory, takie jak:

 • Mączka z kryla
 • GLM ekstrakt z muszli
 • Mączka łososiowa
 • Wysokiej klasy mączka rybna
 • Proszek wątrobowy i oryginalny Robin Red
 • CPSG rozpuszczalne proteiny rybne
 • Ekstrakty z drożdży odpowiadające za smak

Seria ta jest średnio aromatyzowana, ponieważ jej siła przyciągania ryb nie opiera się na wysokim poziomie aromatów. Jej skuteczność polega na wabieniu karpi naturalnymi ekstraktami.

Duże ryby mogą być ostrożne w stosunku do przynęt o intensywnym zapachu. Będą natomiast mniej ostrożne, jeśli chodzi o przynęty zawierające naturalne mączki i ekstrakty, poprzez które wykrywają pożywienie.

Skondensowane, pełne naturalnych mączek, atraktory Liquid PVA Stick Booste i Stickly Dip.

Mamy ogromne doświadczenie w projektowaniu boosterów, atraktorów i dipów. Całą tę wiedzę przełożyliśmy na produkty SuperFeed. Optymalnie zaprojektowana, biodegradowalna, żelowa baza nie rozpuszcza się natychmiast, ale utrzymuje długi czas na przynęcie i opada wraz z nią na dno, dzięki czemu masz pewność, że zadziała na zmysły ryb, w tym miejscu, w którym powinna.

W czasie opadu na dno inne atraktory na bazach glikolowych i syropach glukozowych rozpuszczają się całkowicie, tworząc jedynie słup wody i nic poza tym.
Odciągają przy tym ryby od nęconego miejsca. To bardzo niekorzystne zjawisko, które z pewnością negatywnie wpłynie na losy Twojej zasiadki.
Warto więc, czasem zatrzymać się dłużej nad produktem i przed wyborem spojrzeć na jego skład.

Boostery i dipy SuperFeed tylko nieznacznie rozpuszczają się podczas opadu. Ich celem jest dolecieć na dno, wraz z przynętą i kulkami czy pelletem, i tam rozpocząć pracę. Na dnie boostery i dipy SuperFeed zaczynają tworzyć chmurę smakowo – zapachową, pełną pysznych mączek i ekstraktów, która wabi ryby i pobudza je do żerowania.

Nasze produkty, w zależności od zastosowania, zawierają gęste lub bardzo gęste roztwory oraz sproszkowany ekstrakt i mączki. Głównym składnikiem naszych baz jest frakcja mączki rybnej o najwyższym standardzie - to taki mercedes wśród mączek. Rozpuszczalne proteiny rybne zawierają 70% najlepszego białka, pełnego wolnych aminokwasów.

CPSG w wodzie zachowuje się podobnie, jak dodana do kawy śmietanka w proszku. Rozpuszczając się całkowicie, uwalnia spore ilości aminokwasów, te drobne cząsteczki służą karpiom do wykrywanie pokarmu.

Do takiej intensywnie wabiącej bazy dodajemy odpowiedni atraktor. Przykładowo Red Krill zostaje wzbogacony najlepszym atlantyckim krylem, do Salmon&Kaviar idzie sproszkowane mięso łososia, Chili Robin Red to masa płatków chili i Robin Reda. Podobnie jak reszta dostępnych smaków, są one po prostu naładowane atraktorami do granic, tworząc wędkarską „bombę” smakowo-zapachową. Dzięki temu SuperFeed boostery celnie sprowadzają ryby w obszar nęcenia i długo je tam utrzymują.

Kolory fluo zawsze na topie!

Gama pop-up’ów SuperFeed to dwa rodzaje barw:

 • Fluo pop-up’y – czyli bardzo intensywne kolory przynęt
 • Washed out – czyli tak zwane barwy „sprane”, nie mniej jednak nadal bardzo widoczne w wodzie

Poniżej kilka słów, dlaczego warto podczas karpiowania stosować fluo kulki.

Zapewne poszukujesz kulki idealnej, na każdą wodę, albo przynajmniej takiej, która otworzy Ci większość łowisk. Pytanie tylko, czy taka przynęta na pewno istnieje?

Teoretycznie można odpowiedzieć, że tak! A przynajmniej przynęty wędkarskie w odcieniach pomarańczu czy żółci bardzo się do tego twierdzenia zbliżają. Należy jednak pamiętać, że ich skuteczność jest uzależniona także od panujących warunków, przejrzystości wody, głębokości i samego łowiska.

Co to może oznaczać dla Ciebie?

Jest to informacja odnosząca się do tego, jakie kolory najlepiej stosować na danym łowisku, znając jego głębokość.

Na łowiskach płytkich lub gdy ryba żeruje przy powierzchni, wskazane jest uzbrojenie wędkarskich zestawów w przynęty zbliżone do czerwonego. Na głębszych partiach wody warto postawić już na odcienie pomarańczowe i żółte.

Ale dlaczego to właśnie kolory fluo tak często sprawdzają się na naszych rodzimych łowiskach?

Większość z nich posiada głębokość, która odpowiada za świetną zauważalność tych kolorów, dlatego są one tak atrakcyjne dla ryb. A widzialność kolorów przez karpie czy inne ryby właśnie od głębokości zależy. Woda to taki filtr, która na danej głębokości filtruje widzenie odpowiednich barw, co oznacza, że zostają one pochłonięte na poszczególnych partiach, zmieniając kolor dla oka na szaro-czarny.

Filtrowanie kolorów na odpowiednich głębokościach:

 • Proces ten zaczyna się od odcieni czerwieni, których widoczność zanika na około 3-5m.
 • Na kolejnych głębokościach pochłonięty zostaje stopniowo kolor pomarańczowy.
 • Na 10-15 metrze nie widać już koloru żółtego.
 • W niższych partiach wody (ok 30 m.) wszystkie odcienie zostają odebrane jako zielono – niebieskie, natomiast barwy niebieskie i fioletowe pozostają niezmienione.
 • Na około 60 metrach zostaje pochłonięty kolor fioletowy, niebieski widoczny jest najdłużej.

Jeśli przyswoisz tę podstawową wiedzę, możemy zapewnić Cię, że będziesz bardzo dobrze przygotowany do zapoczątkowania wędkarskich sukcesów na nieznanych wodach.

Teraz wybierz tylko odpowiednie przynęty i śmiało ruszaj po swoją rybę życia.

© 2020 Tandem Baits