Już od 13,94 zł Normalna cena 15,49 zł Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 15,49 zł

Kukurydza to jedna z najlepszych przynęt wędkarskich w historii. Ten karpiowy klasyk sprawdza się nad wodą o każdej porze roku, stanowiąc podstawowy towar zanętowy na większości zasiadek.

CF Gotowa Kukurydza to produkt idealnie przygotowany do natychmiastowego użycia, posiadający przy tym wszystkie właściwości naturalnego pokarmu. Dostępna gama smakowa została rozszerzona o kilka naszych najlepszych aromatów, które dodatkowo potęgują skuteczność przynęty.

Cechy charakterystyczne:

  • Gotowe do natychmiastowego użycia
  • Wygoda i oszczędność czasu
  • Łatwe rozwiązanie na szybkie wypady
  • Odpowiednio spreparowane
  • Wyselekcjonowane, najwyższej jakości ziarna

Dużym udogodnieniem dla karpiarza jest wyposażenie w Gotową Kukurydzę, która nadaje się do natychmiastowego użycia na łowisku. Jest to bardzo wygodna opcja, oszczędzająca przede wszystkim cenny wędkarski czas. To także łatwy sposób na przygotowanie się do zasiadki, również tej szybkiej i niezaplanowanej, w pełnowartościowy towar do nęcenia karpi.

Chyba nie ma karpia czy innej ryby karpiowatej, która nie skusiłaby się na jasno - żółte ziarna kukurydzy. Ten naturalny pokarm, odpowiednio przygotowany, od lat jest powodem wielu karpiowych sukcesów na łowisku. I ciągle działa!

Skąd wziął się wędkarski fenomen kukurydzy?

Można odnieść wrażenie, że ryby od kukurydzy są dosłownie uzależnione, ponieważ ten rodzaj ziaren jest przez nie pochłaniany w dużych ilościach. Kukurydza to przede wszystkim bardzo dobre połączenie smakowo - wizualne w przystępnej dla ryb wielkości, a do tego z dużą dawką wartości odżywczych. Połączenie słodkawego zapachu z atrakcyjnym aromatem i jaskrawym kolorem stanowi dla karpi łakomy kąsek, który śmiało można porównać do kuszących łakoci. 

Kukurydza na łowisku sprawdza się przez okrągły rok.

Ziarna kukurydzy nie przekarmiają ryb, dlatego można nimi nęcić “na grubo”, co jest pożądane podczas wzmożonej aktywności karpi w miesiącach letnich. Kukurydza świetnie sprawdza się podczas nęcenia dywanowego. Jest idealna także na wody, również rzeki, wymagające sypania dużej ilości pokarmu. Zimą kukurydza podawana w pobliżu zestawu może stanowić atrakcyjny wabik wizualny. Zaletą ziaren kukurydzy jest także fakt, że oddziałuje głównie na średniej i dużej wielkości ryby, nie budząc przy tym zainteresowania drobnicy, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się podczas łowienia selektywnego.

Jak powinna wyglądać idealnie przygotowana kukurydza?

Aby nęcenie kukurydzą przynosiło upragniony skutek w postaci ryb, należy ją odpowiednio przygotować. To co kusi karpie, to przede wszystkim twarda skórka i miękki, słodki środek, przez co nie wykorzystuje się w łowieniu surowych nasion. Ugotowane ziarna kukurydzy stanowią podstawową zanętę na karpie i inne duże ryby karpiowate, a jakość ich przygotowania wpływa na atrakcyjność przynęty i tym samym na wyniki nad wodą.

Idealna kukurydza to taka, która nie jest ani zbyt twarda, ani za miękka. Jej odpowiednie przygotowanie to dość żmudna praca, która pochłania dużo cennego dla wędkarza czasu. Jeśli zatem nie jesteś pewien swych wędkarskich zdolności kulinarnych bądź potrzebujesz towaru na szybką, niezaplanowaną zasiadkę karpiową, warto skorzystać z gotowych produktów.


Inni Klienci oglądali również
© 2020 Tandem Baits