You're currently on:

Zasiadka na włoskim zbiorniku Illago Albano.

Illago Albano (po łacinie: Lacus Albanus), znany również pod niewłaściwymi nazwami „jezioro Castel Gandolfo” lub „jezioro Albano”, jest największym jeziorem wulkanicznym we Włoszech (168 m), położonym w prowincji Romanella Areadei Castelli Romani na wzgórzach Alban.

sdr


Jest kształcie okrągłym, na jego wybrzeżach znajdują się ważne prehistoryczne i rzymskie stanowiska archeologiczne, takie jak wioska Macine, sztuczny wysłannik oraz Nymphaeidoric i Bergantino, które stanowią integralną część kompleksu willi Dombiana Alban.


IlLago di Albano jest dla nas domowym jeziorem, w którym w ciągu roku mamy do czynienia w większości naszych zasiadek.
Jezioro powstało jako wulkaniczne, w przeciwieństwie do klasycznego zaokrąglonego kształtu, jezioro rozwija się na owalnej powierzchni.


Jezioro ma następujące przepisy: absolutny zakaz biwakowania, można łowić maksymalnie na 2 wędki, tylko w ciągu dnia.


Jeśli chodzi o podejście do połowów, okres od maja do listopada to najlepszy czas, aby spróbować oszukać jakieś ładne okazy amurów, zwłaszcza na odcinkach płytkiej wody.

Kiedyś średnia Amura wynosiła około 20 kg, ale z biegiem lat ogólna waga gatunku uległa zmniejszeniu, nawet jeśli od czasu do czasu można uchwycić kilka ładnych okazów

Jeśli chodzi o karpie, to mówimy, że przez cały rok, jeśli wybierzesz odpowiednie miejsca (od jesieni do wiosny po stronie lasu i pozostały okres na plażach i okolicach), będziesz w stanie złapać piękne okazy karpia królewskiego z sporadycznymi golcami o wadze ponad 20 kilogramów. Jezioro to jest również zamieszkałe przez karpia lustrzanego (niewiele pozostało) i kilka karpi koi.

dav

Najczęściej stosowanymi kulkami są te o smakach owocowych podane wraz z zanętą złożoną z płatków kukurydzianych oraz orzechów i konopi. Jest to fajna kompozycja tworząca atrakcyjną chmurę której ryby prawie się nie opierają. Kukurydza również ma swoją wartość wraz z dobrym pelletem.

W ostatnim czasie wraz z kolegą wybraliśmy się na kolejną zasiadkę na tej wodzie by zmierzyć się z pięknymi amurami tej wody. Postanowiliśmy usiąść na głębszej części zbiornika gdzie głębokość waha się od 3 do 5 metrów. Pierwszy zestaw umieściliśmy w pobliżu miejsca, w którym znajdują się duże kamienie, a na włos powędrowała niezawodna kulka x berry z serii perfection hookers, natomiast drugi zestaw położyliśmy blisko zanurzonej łodzi na głębokości 5 metrów. Jako przynęty użyliśmy owocowej bestii z serii Diffusion Boiles.
Z drugiej strony ustawiliśmy wędziska na głębokości od 10 do 13 metrów, w pobliżu różnych zanurzonych przeszkód, w poszukiwaniu ławic karpi (głównie królewskich), które zamieszkują jezioro.
Na włos założyliśmy pojedynczą kulkę Diffusion Boiles, o smaku czerwonego kryla i indyjskich przypraw.

Zasiadka była bardzo udana z licznymi braniami i rybami w podbieraku.

Jak zwykle, jeśli używasz wysokiej jakości przynęt, wyniki na pewno przyjdą.
Dziękujemy firmie Tandem Baits za produkty , dzięki którym możemy łapać piękne okazy.
Valerio Chiummo i Andrea Ambrogi