You're currently on:

Wiosenne KONIE Mateusza!!!

W najczarniejszych snach nie przypuszczałem że swoją pierwszą wiosenną zasiadkę odbędę  końcem kwietnia.

Sytuacja w Polsce związana z koronowirusem spowodowała bardzo znaczące zmiany w moich planach wędkarskich.

Tak naprawdę straciłem dwie bardzo fajne zasiadki ,a plan zaatakowania pięknych karpii znacząco się opóźnił. Siedzenie w domu i  czekanie na decyzje rządu o zmianie obostrzeń, doprowadzały mnie do szału. Jednak w końcu się stało….. Mogłem spokojnie uderzyć  nad wodę bez obawy o nalot policji , bądź innych służb mundurowych.  Swoją pierwszą wiosenną zasiadkę zaplanowałem na łowisku, które może się pochwalić sporą ilością dużych karpi. Czego chcieć więcej …? Pogody ?  Aplikacje pogodowe napawały optymizmem i zapowiadały w miarę stałe ciśnienie  oraz słonecznie wiosenną aurę.  Jadąc nad wodę w głowie miałem już plan mojego łowienia . Standartowo  3 kije, 3 różne zestawy. Na pierwszy zestaw powędrował bałwanek złożony z  Pop Up  Doskonałej Truskawki z serii Perfection Pop Up 16 mm oraz mojej niezawodnej Japońskiej Kałamarnicy z serii Boosted Hookers. 

Taki dobór przynęty dał mi  rybe 20+ na zakończenie sezonu 2019, więc  nie można było go pominąć. Na zestaw drugi  powędrowała nowość czyli Robin Fruit  z serii Superfeed Fluo Pop up . Jeden aromatyczny Popek na Ronnie Rig. Swoją drogą nowy smak  zrobił na mnie wrażenie i sumując dał mi kila fajnych ryb na zakończenie zasiadki .

Na trzeci zestaw powędrował jeden Popek  Homar Rak z serii Superfeed Fluo Mini Pop Up. Co sezon wdrażam do swojego arsenału  nowy przypon i to właśnie ten ostatni był nowym który chciałem przetestować na zasiadce. Przypon na sztywnej plecionce , który zamiast włosa posiada wkrętak do kulek. Uznałem ze chciałbym podać karpiom przynętę, która będzie leżeć na dnie jednak będzie delikatnie pracować , stąd decyzja o założeniu najmniejszego pop up z naszej gamy pływaków , by nie zdołał podnieść zestawu i haka.  Zestawy nęciłem punktowo  mieszaniną kulek Japońskiej Kałamarnicy oraz Chilli Robin Red oraz pelletu ,doprawioną Boosterem o smaku Japońskiej Kałamarnicy z serii Carp Food Attract Activator

Na efekty nie trzeba było długo czekać i tak już zostało do końca zasiadki.  Homar Rak i Kokosowa Wanilia z serii Mini Fluo Pop Up, Robin Fruit z  Fluo Pop Up  to przynęty które sprawdziły mi się najlepiej podczas tej wyprawy.  Warty uwagi jest złapany 22 kg jesiotr, który ustanowił moje nowe PB Jesiotra .

Bardzo ucieszyłem się z tego okazu , bo każde nowe PB to powód do satysfakcji . Powód do zadowolenia był jeszcze jeden. Na tej zasiadce swój chrzest przeszły nowe kije TB z serii Green Phantom 3 LB  o długości 3m. Gdy pierwszy raz dostałem je w swoje ręce to była miłość od pierwszego wejrzenia, a jeśli znakomicie pracowały i dawały radę na 22 kilowym szalonym Pinokio to dalszy komentarz jest zbędny.

Pierwsza oficjalna wiosenna zasiadka  przeszła do historii. Rozpoczęcie sezonu uważam za bardzo udane. Udało się złapać duże karpie oraz jesiotry co jest bardzo dobrym wynikiem jak na wiosnę. Mam nadzieję że będzie to dobry prognostyk na nadchodzący sezon.

Trzymajcie się .

Zdrówka życzę i do zobaczenia nad wodą . Mateusz Mazur