You're currently on:

Mateusz Mazur

Hej. Nazywam się Mateusz Mazur lat 31 i co tu więcej napisać… :) W skrócie jeśli czytasz ten opis to zapewne tak jak ja , jesteś zapalonym wędkarzem .

Swoją przygodę z wędkarstwem zacząłem będąc dzieckiem. Wakacyjne wyprawy nad jezioro orawskie zaszczepiły u mnie chęć coraz częstszego wędkowania. Na początku była zabawa zwykłą spławikówką , w miarę upływu lat dochodziła metoda gruntowa, aż w końcu spotkałem się z profesjonalnym karpiarzem , z którym miałem okazję spędzić noc nad wodą. Nie zapomnę tej chwili gdy obudził nas w nocy dźwięk centralki. Kolega wyciągnął karpia o masie mniej więcej 10 kg i wypuścił go w wodzie , twierdząc że to była mała sztuka. Nie mogłem uwierzyć że tak duży karp jest dla niego małą rybą i bez emocji wypuścił go z powrotem . Po pierwszej przespanej nocy w wygodnym łóżku na rybach i porannej kawie ,śniadaniu nad wodą, oraz rozmowie na temat tej kategorii karpiarstwa, już wiedziałem że chce iść w tym kierunku.

A dzisiaj ?Tak jak pisałem wyżej, nie lubię pisać na swój temat ,ale jeśli już muszę, to napisałbym że jestem normalnym gościem który po prostu kocha swoją pasję jaką jest karpiarstwo. Nie lubię być wszystko wiedzącym , więc nad wodą sam lubię pytać, ale też chętnie pomogę jeśli trzeba. Uważam że to normalne podejście. Tworzymy grupę ludzi mających wspólną pasje, więc lepiej poznawać się w atmosferze uśmiechu i pozytywnej energii , niż napinki i wyścigu szczurów , którego i tak jest już za dużo nawet w wędkarstwie. Jeśli chodzi o moje ulubione wody nad którymi spędzam czas , to odpowiem że takich nie mam . Najwięcej czasu spędzam na wodach po żwirowych z prostego powodu, po prostu mam do nich najbliżej . Nie ograniczam się jednak tylko do żwirowni, lubię poznawać nowe wody i w ciągu roku staram się to robić. W swojej przygodzie z wędkowaniem , miałem okazje łowić w Polsce oraz za granicą . Metoda łowienia którą preferuję to wywózka , z precyzyjnym ułożeniem zestawu . Choć metoda rzutowa nie jest mi obca i daje dużą frajdę z wyciągania pięknych okazów , to jednak skłaniam się ku tej pierwszej.

Ulubionymi przyponami , które stosuje są Ronnie Rig oraz zwykły przypon związany węzłem bez węzła. Nie lubię kombinować nad wodą, dlatego stosuję proste środki, chociaż jak wiadomo czasami trzeba bardziej się postarać żeby przechytrzyć karpie. Z firmą Tandem Baits współpracuję 3 sezon i uważam że jest to współpraca udana. Dzięki firmie mam większe możliwości w zakresie rozwijania swojej pasji , ale przede wszystkim mogę robić to co kocham w fajnej atmosferze. To chyba tyle o mnie . Mam nadzieję że kiedyś będzie okazja spotkać się nad wodą i wymienić poglądy na temat tej wspaniałej pasji

Z karpiowymi pozdrowieniami
Mateusz Mazur
Do zobaczenia nad wodą!!!