You're currently on:

Jezioro Miłoszewskie - Taktyka Łowienia - Bartosz Szmyt

Miłoszewskie  to jezioro polodowcowe położone w północnej części Kaszub.Piękna,malowniczo położona woda w której pływają karpie przekraczające 30 kilogramów.

Dno zbiornika tuż za pasem trzcin ostro opada na głębokość 7 metrów.Dalej już bardzo łagodnie opada do głębokości 28 metrów.

Łowiąc na Miłoszewskim wędkuję przeważnie na głębokości 9 metrów.Po wytypowaniu miejsca i ustawieniu markera przychodzi czas na nęcenie.W zależności od pory roku i aktywności ryb  do wody leci od 1 do 3 kilogramów kulek na obszarze kilku metrów kwadratowych.

W większości przypadków nęcę i łowię na gotowe prosto z worka kulki

Nęcę tylko kulkami aby maksymalnie zminimalizować brania leszczy,których w Miłoszewskim pływa naprawdę dużo.W tak przygotowaną miejscówkę kładę jeden na granicy nęcenia.Drugi zestaw wywożę dalej na głębokość 10 do 11 metrów i nęcę go tylko punktowo około 15 kulek na zestaw.Robię tak ponieważ na Miłoszewskim jest olbrzymia presja i wydaje mi się,że duże karpie są bardziej ostrożne i omijają mocno zanęcone miejsca.Ta taktyka sprawdza mi się najlepiej gdyż na zestaw nęcony punktowo mam brania największych karpi.

Łowiąc na dużych głębokościach trzeba pamiętać o odpowiedniej budowie przyponów.Jest to bardzo ważne aby w czasie kładzenia zestawu zminimalizować możliwość splątania się przyponu.

Moje przypony wiążę wyłącznie na plecionce w otulinie.Sam włos i kilka centymetrów za haczykiem ściągam otulinę tak aby przynęta zachowywała się bardziej naturalnie.Tuż przed wywózką zestaw przeplatam dodatkowo przez kiełbaskę z siatki pva, aby mieć pewność że zestaw lecąc na dno na pewno się nie splącze.

Po tak wykonanej pracy siadam wygodnie w fotelu i relaksując się podziwianiem piękna dzikiej przyrody czekam na branie olbrzyma samotnie przemierzającego głębiny Jeziora Miłoszewskiego.