You're currently on:

Dipy / Atraktory

Jak odróżnić dobry i skuteczny atraktor od podobnego produktu słabej jakości? To proste – ten pierwszy zapewnia odpowiednią pracę w wodzie oraz skutecznie wabi ryby w długim okresie czasu. Większość boosterów, dipów, itp. tuż po umieszczeniu w łowisku gwałtownie się rozpuszcza, uwalniając natychmiastowo całą swą moc w jednym miejscu. Producenci wydają się zapominać, iż ryby kierują się przede wszystkim zmysłem powonienia. Prawda jest taka, że użycie takiego atraktora może przynieść zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego – przez swą intensywność skumulowaną w jednym obszarze po prostu spłoszy on karpie, nie wskazując karpiom naszego łowiska. A co się stanie, kiedy ryb nie ma w pobliżu? Cóż, jak to mówią cała para pójdzie w gwizdek – atraktor się rozproszy, nim zdąży wysyłać w wodzie informację o nowej stołówce. Postanowiliśmy w Tandem Baits wziąć byka za rogi – podeszliśmy do tematu profesjonalnie i kompleksowo.

Zaangażowaliśmy w projekt wybitnych specjalistów, przeprowadziliśmy wiele testów: w laboratorium i na wielu łowiskach. Udało nam się osiągnąć zamierzony cel – zaprojektowaliśmy produkty, które nie tylko znakomicie aromatyzują i stymulują żerowanie ryb, ale są przy tym również odżywcze i posiadają szereg parametrów odpowiedzialnych za długotrwałe wabienie. Potrafią skutecznie sprowadzić ryby w obręb łowiska z nawet bardzo dużych odległości i – co najistotniejsze – zatrzymują je tam na bardzo długo. Jak to zrobiliśmy? Każdy booster, dip, itp. składa się z bazy/nośnika oraz aromatów, ekstraktów i dodatków smakowych – poszczególne elementy pełnią w takim produkcie określoną rolę. Wielkim, niezagospodarowanym terenem jest – stanowiąca znaczną objętość atraktorów – baza: dla większości producentów to tylko i wyłącznie nośnik oraz rozpuszczalnik aromatów, bez żadnych istotnych cech.

W Tandem Baits w pierwszej kolejności wykluczyliśmy z baz składniki niekorzystne z punktu widzenia zdrowia ryb i obniżające ich chęć żerowania. Nowe nośniki atraktorów TB zawierają teraz substancje pochodzenia naturalnego: wysokoproteinowe izolaty (90%), proszkowane owoce, wielocukry i białka rybne. Idealnie przechowują i uwalniają aromaty. Dzięki użyciu naszego nowego, wysokoobrotowego miksera pracującego w próżni są to bardzo gęste, zawiesiste syropy, niekiedy niemal żele. Co istotne, bez urządzeń tego typu wyprodukowanie produktów tej klasy jest po prostu niemożliwe.

Próżniowe mieszanie pozwala bowiem na wyjątkowo stabilne łączenie składników i daje zdecydowaną przewagę nad innymi rozwiązaniami – to właśnie dlatego sporo zainwestowaliśmy w stosowne urządzenia. Udało nam się osiągnąć zamierzony cel – zaprojektowaliśmy produkty, które nie tylko znakomicie aromatyzują i stymulują żerowanie ryb, ale są przy tym również odżywcze i posiadają szereg parametrów odpowiedzialnych za długotrwałe wabienie. Potrafią skutecznie sprowadzić ryby w obręb łowiska z nawet bardzo dużych odległości i – co najistotniejsze – zatrzymują je tam na bardzo długo.

Nasze atraktory posiadają też pewną fantastyczną, wyróżniającą je spośród innych, podobnych produktów cechę – znakomicie przywierają/przyklejają się do zanęty: kulek, pelletu, nasion, a nawet białych robaków. Czym to skutkuje? Po umieszczeniu w łowisku atraktor w pierwszej chwili częściowo rozpuszcza się, tworząc chmurę wabiącą. Spora jego część dociera jednak wraz z zanętą do dna i tam dalej pracuje, skutecznie wabiąc ryby. To, co odróżnia atraktory Tandem Baits od produktów konkurencji to właśnie genialna, długofalowa praca w wodzie.

Nasze boostery, aktywatory i dipy potrafią czekać na karpie nawet kilka godzin, rozpuszczając się powoli. Kiedy w łowisku pojawiają się ryby i pływając wzbudzają ruch wody ataktory są gotowe do działania – odrywając się od zanęty intensywnie pobudzają karpie do żerowania. Nasza miejscówka wprost zaprasza do stołu. Atraktory produkowane przez konkurencję są już w tym momencie tylko mglistym wspomnieniem w górnych warstwach wody – zanęciły całe jezioro, a nie konkretne miejsce. W zależności od rodzaju i przeznaczenia atraktory Tandem Baits mają różne bazy, o różnym sposobie rozpuszczania. Impact Attract Booster i Top Edition Food Source Bait Booster mogą być stosowane z materiałami rozpuszczalnymi PVA. Impact Nautral Attract Booster i Impact Attract Activator mają z kolei strukturę niemal żelową i ich podstawowym przeznaczeniem jest zewnętrzne aromatyzowanie przynęt i zanęt

12 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę