You're currently on:

Recenzja Oil Soft Pellet - Marek Rowiński

Niezmiernie cieszyłem się,gdy zostałem wybrany do przetestowania nowego produktu od TB-Oil Soft Pellet Fruit. Wcześniej nie miałem styczności i doświadczeń z tego typu pelletem,nie mówiąc już o aromacie owocowym.

Pomijam tu grube pellety rybne zalane olejem łososiowym z otworem na włos.To zupełnie inna przynęta.Czy zda egzamin i czy zostanie zaakceptowana przez karpie?

Do wyboru były trzy wielkości: od kilkunastu milimetrów do około dwadzieścia czterech.Pierwsze testy w lecie nad ciepłą wodą (24 stopni przy powierzchni) wykazały szybką pracę i reakcję ryb w łowisku. Pellet sam w sobie jak nazwa wskazuje jest miękki,lecz bez obawy możemy go używać jak przynętę na włosie(nawet najmniejszy rozmiar) i zarzucać na znaczne odległości.Również świetnie sprawdza się do zanęcenia miejscówki spombem i co najważniejsze jest przyjazny dla PVA. Jego struktura jest stabilna i wytrzymuje ataki drobnicy.

Zewnętrzna część przy kontakcie z wodą staje się lekko gąbczasta stopniowo uwalniając oleje i aromaty,czego dowodem były karpie na macie.Jednym słowem to bardzo skuteczny i uniwersalny produkt.Sprawdzi się zarówno na krótkich zasiadkach założony na włosie,dłuższych połowach będąc zanętą.

Dzięki kilku wielkościom mamy wybór jego zastosowania w stosunku temperatury wody w różnych porach roku.U mnie ma pewne miejsce w następnym sezonie !!! Pozdrawiam.Marek Maro Rowiński KKTB