You're currently on:

.

 • Jak nęcę i jakich używam przyponów

  Po przyjechaniu nad wodę i wybraniu miejscówek najważniejszym krokiem jest właściwie je zanęcić. Co znaczy właściwie??
  22196336_1642298702487404_6534749741563988131_nW jednej sytuacji będzie to wiadro towaru w drugiej dwie garści kulek na zestaw. Działam według logiki, że im większa woda i większa konkurencja innych ryb, tym więcej zanęty. Ponadto, jeżeli odnalazłem karpie i sypię im zanętę dosłownie „na głowę”, będzie to raczej garść kulek i orzecha, niż wiadro.
  3.Taka nagła zmiana w ich środowisku naturalnym, mogłaby spowodować, że przestaną żerować, a nawet najzwyczajniej je spłoszyć, nie wspomnę już, o samym fakcie tłuczenia się, wynikającego z nęcenia. Jeżeli zanęcam na przewidywanej trasie wędrówek ryb, gdzieś na końcu stoku podwodnego, albo u podnóża górki podwodnej, raczej używam więcej zanęty, niż w przypadku łowienia w oczku pośród roślinności.
  8.W przypadku większych łowisk, ze zróżnicowanym dnem, na pierwszy strzał, idzie do wody dwa kilo kulek i co najmniej tyle samo orzecha, a także parę garści mieszanki pelletów o różnej średnicy. Jeżeli miejscówka jest rozległa i nie wiem na jakiej głębokości będą przemieszczały się ryby, obsypuję stok od najpłytszego do najgłębszego miejsca, co oznacza, że będę potrzebował jeszcze więcej zanęty.
  2.Po dobie moczenia zestawów w wodzie staram się ustalić, czy ryby wyjadają zanętę, czy jeszcze jej nie zlokalizowały i wszystko leży. Natomiast jeżeli z różnych powodów, nie mam pewności, donęcam instynktownie, biorąc pod uwagę ilość ryb w łowisku, ich aktywność, to czy mam konkurencję nad wodą, a także to, co dzieje się z pogodą. Jeżeli ryby są „na żarciu”, trzeba im je dać.
  Natomiast jeżeli woda stoi, karpie, a także drobnica nie są aktywne, na dodatek na łowisku są inni karpiarze, którzy nęcą dużo, nie uczestniczę w wyścigu kto wsypie więcej. W takich sytuacjach, raczej nęcę punktowo w innych miejscach niż łowią wszyscy i cierpliwie czekam. Oczywiście, jeżeli w ciągu pierwszej doby, mojej zasiadki, wydarzą się jakieś brania, bez względu na to, czy sprawcą brania był, leszcz, kleń czy karp, oczywiście donęcam. Otwieram łowisko kulkami, pelletem, orzechem i czasami ziarnami konopi. Natomiast po ewentualnym braniu sypię już samymi kulkami i orzechem.
  KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

  W zależności od pory roku używam różnych kulek, kierując się zasadą, że im cieplejsza woda, tym kulki są bardziej napakowane mączkami i ekstraktami. Moją ulubioną serią na ciepłą wodę, w zasadzie od maja do września, jest Top Edition i SuperFeed.
  10.W kwestii przyponów powiem tak, łowię naprawdę na proste, sprawdzone od lat i nie szukam dziury w całym. W większości przypadków moje potrzeby załatwiają dwa rodzaje: klasyczny Blow Back Rig, zawiązany na miękkiej tonącej plecionce Gravity Silk i dwuczęściowy sztywniak typu D-Rig.
  7.W zależności od łowiska, w którym łowię, do zawiązania sztywniaka używam fluorocarbonu o wytrzymałości 25lb, a w łowiskach pełnych zaczepów, grubej linki mono Balistic 0,60 mm, o wytrzymałości 45 lb.
  6.
  Pierwsza jego część, od strony haka ma od 8 do 10 cm długości, następnie jest krętlik z dodatkowym kółkiem, który pełni funkcję przegubu i drugi około 30 cm odcinek linki mono. Ten drugi jest aż tak długi, bo łowię na duże ciężarki i nie chcę, aby przynęta leżała gdzieś w jego okolicy.
  9.Być może, niektórym z Was, taki zestaw wyda się mało finezyjny, a nawet wręcz chamski, ale łowię karpie w trudnych technicznie miejscach i nie chcę, na własne życzenie, generować opowieści o wielkich niewyciągniętych rybach.
  5.Poza tym, na cienkie materiały, wcale nie mam więcej brań. W moim łowieniu karpi chodzi o to, żeby wytropić, oszukać, a następnie możliwie skutecznie wyholować karpia.

  Tomek Wasilewski

 • X Core przynęty na ostrożne karpie.

  Klimat jest !
  Ale czy chciałbyś tak siedzieć tydzień ?
  Chcesz łowić skutecznie karpie?
  Przeczytaj poniższy artykuł ! 

  20180604_202625

  Często pojawiając się po raz pierwszy nad wodą, zastanawiamy się jaką przynętę zastosować dodanego typu zbiornika. Każda woda potrafi skrywać jakieś tajemnice, których odkrycie może przyczynić się do odniesienia własnego małego lub większego sukcesu.

  20180518_083332

  Co może nam podpowiedzieć jaki typ przynęty będzie najlepszy?
  Naszym zdaniem jest kilka takich wskazówek np. obecność w łowisku raków, małż, ślimaków, charakter dna np. muł czy twarde dno żwirowe, głębokość czy nawet poziom presji wędkarskiej na danej wodzie.
  Tu najbardziej chcielibyśmy skupić się na wodach, gdzie przyjdzie konkurować nam z dużą ilością naturalnego pokarmu lub natłokiem wędkujących. W czasach gdzie coraz większa ilość ludzi fascynuję się łowieniem walecznych karpi coraz rzadziej możemy cieszyć się samotnym przesiadywaniem nad wodą, a ilość łowionych ryb w całej Polsce lawinowo rośnie z roku na rok.
  Ma to swoje konsekwencje również w zachowaniu ryb zamieszkujących takie wody. Stają się bardziej ostrożne, nieufne, oraz oczywiście wybredne.
  20180604_210118
  Taka sytuacja naturalnie spowodowała, że marnej jakości produkty przegrywają coraz częściej z tymi dobrze wyselekcjonowanymi przez sprawdzonego producenta.
  Naprzeciw tym oczekiwaniom najwyższej jakości produktów, stworzyliśmy Super Feed X Core seria składa się boosterów, dipów w płynie i proszku,
  Produkty w płynie Stickly Dip i Stickly Booster charakteryzują się genialnie skomponowaną w pełni biodegradowalną wysokoenergetyczną bazą o dużej zawartości wolnych aminokwasów, które odpowiadają po części wyczuwanie pokarmu przez ryby.
  Seria X -Core produkowana jest z najlepszej jakości komponentów, które sprowadzamy z rożnych stron świata.

  Komponenty Cała seria Super Feed X Core została zaprojektowana z myślą o tym, aby pracować cały przez długi czas z naszą przynętą, jak i zanętą.
  Nie rozpuszcza się w wodzie jak większość dostępnych tego typów produktów opartych na bazach, które mieszają się w każdej ilości z wodą np. z syrop glukozo-frukozowego, czy glikol propylenowego (wyższych dawkach jest niebezpieczny dla ryb, więc nie jest najlepszym pomysłem wlać sobie 0,5 l glikolu w łowisku i liczyć na brania). Większość atraktorów rozpuszcza się natychmiast po wpadnięciu do wody.
  SuperFeed X Core działają inaczej posiada gęstą wręcz żelową konstatacje, zostały specjalnie zaprojektowane, aby nie rozpuszczać się natychmiast ale utrzymywać się długi, opaść z przynętą na dno i tam tworzyć zapachową chmurę, wabiącą ryby.Dzięki takiej konsystencji zalewane lub moczone

  tandem3przynęty j i zanęty świetnie smużą dodatkowo dodając atrakcyjności.
  W składzie tych produktów znajdziecie najwyższej jakości legendarne atraktory takie jak kryl atlantycki, GLM, mączka łososiowa, ekstrakty wątrobowe, oraz rozpuszczalne proteiny rybne które zawierają 70% (działają jak kawa instant i taki sam efekt mleka dają w wodzie wabiąc cząstkami aminokwasów ryby), ekstrakty drożdże odpowiadające za smak.

  Oprócz produktów w płynie w serii X Core znajdują się Powder Layer Dip, idealnie otacza przynętę, zawiera ekstrakty jak i cząstki pelletu, które odrywają się od kuli i wabią ryby.
  Shaker Booster, to booster w proszku, jak wszystkie produkty X-Core napakowany jest ekstraktami a także cząstkami pracującymi góra dół.

  33398185_1890392351011370_2866718270092738560_o 32085621_1873093629407909_5439399802041270272_n 20180604_142731
  Co do zastosowania to jest bardzo szerokie od przynęty, przez kulki zanętowe i pellet na ziarnach i materiałach pva kończąc.

  Krótko mówiąc, można je aplikacji na wiele sposobów.

  Do stworzenia skutecznej mieszanki, która będzie doskonale nadawała się do użytku w materiale PVA potrzebne będzie kilka produktów dla przykładu w naszej propozycji używamy dwóch rodzajów frakcji pelletu 6 mm i 2 mm, stick mix, Puder z kryla oraz Super Feed Sticky Booster.
  Tak skomponowanej mieszance nie oprze się nawet najwybredniejszy kapiszon.
  Jeśli postanowicie dodatkowo wyróżnić swój zestaw w wodzie i sprawić, żeby przynęta jeszcze skuteczniej wabiła ryby w pole łowienia to doskonałą propozycją będą produkty z serii X Core służące do niemalże oblepiania przynęty wysokowartościowymi składnikami.
  Nasza propozycja skutecznego połączenia to dla przykładu kulka z serii Red Krill, Super Feed Sticky Booster Red Krill oraz Super Feed Shaker Booster Kałamarnica&Pomarańcza.
  Daje rybom sygnał, tu jest pokarm !

  20180604_203200 20180604_203120 20180604_202059 20180604_210420

   

   

   

   

  Zastosowanie tych produktu pozwoli Wam złowić więcej ryb, nawet gdy warunki nie będą sprzyjające a ryby bardzo leniwe.

  Shaker Booster
 • Wygonin po raz pierwszy

  W piątek z samego rana wyruszyliśmy razem z Moniką w podróż na spotkanie z kolejną przygodą, która miała się odbyć na nowym dla nas gruncie. Był to malowniczy i legendarny Wygonin. Dużo czytałem w naszej karpiowej prasie na temat tej wody, sporo podpowiedzi płynęło od moich zaprzyjaźnionych kolegów, którzy mieli już okazję zasiadać nad tym przepięknym zbiornikiem. Jak zwykle życie zweryfikowało wszystko po swojemu:) Miejsca jakie udało nam się wytypować ze stanowiska 23, znajdującego się w zatoce, były wręcz książkowe: wyrwy między zalegającym zielskiem z twardym dnem na głębokości około 4m, wydawały się być idealne, ale.....

   

   

   

   

   

   

   

   

  No właśnie. Często spotyka nas jakieś ale, a pierwsze moje zdziwienie było takie, że zestawy na które najczęściej łowione są ryby na Wygoninie, nie wzbudzały żadnego zainteresowania, a ryby w okolicach naszych markerów nie pojawiały się wcale. Jednak cały dzień obserwacji pozwolił nam wytypować (jak się później okażę bardzo dobrą) kolejną miejscówkę. Około dwa, trzy razy na godzinę, w okolicach zalanego ogrodzenia obok plaży w bliskim sąsiedztwie przystani, pokazywały się karpie. Moja ciekawość była silniejsza i wskoczyliśmy na łódkę, aby zobaczyć co takiego jest w tym miejscu pod wodą, że ryby regularnie się tam pokazują. Po chwili pływania z echo i stukadełkiem, zrozumieliśmy na czym polega różnica pomiędzy naszymi dotychczasowymi miejscówkami, a nowym spotem - mianowicie w miejscu gdzie regularnie spławiały się karpie, była gruba warstwa namułku, a na nim sterta zalegającego zielska.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Na nowo znalezioną miejscówkę postanowiliśmy zmienić totalnie taktykę łowienia. Do takiego typu łowiska gdzie jest sporo mułu z zalegającą roślinnością, mój pierwszy wybór to chod rig. Skoro w miejscu gdzie zaplanowałem przenieść jeden kij na noc jest dużo gnijącego zielska, ciężarek oblepiłem pastą Super Feed Fluo Hookbait Paste Owocowa Bestia. Co prawda pasta przeznaczona jest głównie do oblepiania przynęt hakowych, ale w tych warunkach zrobiła różnicę. Na haczyk od choda, w tym przypadku model Chod z serii Stealth od TB, zakładam mikro pva wypełnione PVA Stick Mix Coco Vanilla i wyruszam już po ciemku położyć zestaw na nowej miejscówce. Pierwsze branie nastąpiło po 5h od wywózki, a na macie wylądował 9kg lustrzeń... nadzieja zaczęła powracać. Zapomniałem napisać, że zapach na który skusiłą się ryba, to ostatnio często wybierany przez nas Ananasowy Sok z serii Carp Food, jak na choda przystało, pojedynczy Pop Up 16mm.

  21886514_1446522912081302_485750468_o 21908022_1446526145414312_859670452_o

   

   

   

   

   

   

   

  Na kolejne branie przyszło mi czekać zaledwie 1,5h, ale tym razem hol w podwodnej Jungli był jakiś taki bardziej majestatyczny, a po wyplątaniu ostatniej kępy trawy poczułem, że to już większy osobnik i wcale nie zamierza wyjść do powierzchni tak łatwo. Idealną amortyzację przy holu dawał mi odcinek mocnego fluocarbonu, na który bezpośrednio zamontowałem chod-a. Dopiero po dopłynięciu do brzegu spojrzałem podbieraka i już wiedziałem, że moje marzenie o złowieniu staruszka z Wygoninia, właśnie się spełniło!!! Ryba pomarszczona z wielkim pyskiem i pięknym ułuszczeniem, w mega ciemnym odcieniu... mi nic więcej na tamten moment nie było już potrzeba. Co prawda waga nie była oszałamiająca, bo po odjęciu maty wynik to 16.200 kg, ale jej wygląd rekompensował to w 100%. Przez następną dobę mogłem już tylko delektować się urokami wody i lasu wokół naszego stanowiska. Z tego samego miejsca w ciągu dnia kiedy zawitało słońce, zameldował się jeszcze jeden piękny 15kg pełnołuski osobnik. Nadaliśmy mu roboczą ksywkę: 360:)... Ryba nim wylądowała w podbieraku, zrobiła około dwudziestu kółek wkoło naszej łódki. Na Żwirowniach miałem do czynienia z silnymi rybami, ale te z Wygonina biją je wszystkie na głowę.

  Ostatniego dnia, tuż przed odjazdem, złowiliśmy jeszcze pełnołuskiego karpia o wadze pod 10kg. Podsumowując, pierwsze co wyróżniało ten wyjazd od innych to sposób nęcenia. Na zestaw, na którym złowiliśmy wszystkie ryby sypałem niewielką ilość samych kulek z serii SuperFeed Coco Vanilla i po każdej rybie powtarzałem schemat. Nie używałem żadnych ziaren ani pelletów, co zazwyczaj stanowi solidną bazę podczas nęcenia na żwirowniach. Dla mnie ta woda to coś wyjątkowego, stado lisów które odwiedzało nas w dwie noce, gang wiewiórek, który szabrował wszystko co nie było przykryte plandeką oraz prawdziwki rosnące dookoła namiotu... to wszystko tworzy niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju klimat na wczesnojesienną zasiadkę. Już zadecydowaliśmy, że w tym roku musimy zrobić COME BACK!!

  Pozdrowienia dla wszystkich, których łączy wspólna Pasja.....

  Rafał Prejs

 • Majówka Fijołków

  Razem z synem Szymonem wybraliśmy się nad dziką zaporówkę położoną niedaleko od naszego miejsca zamieszkania. Zasiadkę planowaliśmy już od dłuższego czasu. Nad wodę wyruszyliśmy już 28 kwietnia w piątek. Rozpakowujemy się i bierzemy się do roboty. Mieliśmy w planie przetestować nowe kulki Tandem Baits X-Berry i to na nie postawiliśmy na tej zasiadce. Okazało się że był to strzał w dziesiątkę, ale o tym za chwilę. Gdy przyjechaliśmy nad wodę, byliśmy tylko my, a po rozłożeniu klamotów dojechał Przemek, który uczył mnie i Szymona karpiowania i tak już 10 lat jeździmy razem na zasiadki. Nad wodę zjechały się jeszcze cztery ekipy karpiarzy z okolic. Zestawy uzbrojone w kulki X-Berry: na jednej dwie kulki pływające, na drugiej tonąca plus pływak - u Szymona na zestawach to samo. Wywozimy zestawy w korzenie pod drugim brzegiem, na zestaw sypiemy około 2 kg kukurydzy, garść kulek pokruszonych i 15 sztuk całych kulek o tym samym smaku co na włosie. Pierwsza nocka była strasznie zimna, zamki w namiotach pozamarzały i nikt nie miał brania. Dopiero koło południa dnia następnego u kolegi obok zameldował się 13kg karp.

  Przeczuwaliśmy, że zacznie się coś dziać. Drugiego dnia zasiadki mam branie i po pięknej walce i holu z pontonu, na macie ląduje piękny karp o wadze 22,300kg!!! Mamy rekord zbiornika!!! Przynajmniej nikt nigdy nie słyszał o większej rybie złapanej w tej wodzie:)

  Podekscytowani kładziemy się spać. Z rana budzi nas budzik w postaci sygnalizatora Szymona. Szymon bez problemu sobie radzi i po 15 minutowym holu karp ląduje w podbieraku. Waga wskazuje 10,500 kg. Robimy kilka zdjęć, wypuszczamy rybę i wywozimy zestaw Szymona. Nie mija 30 minut i na Szymona prawym kiju znowu gra sygnalizator przerywając nam śniadanie. Szymon podbiega do kija i krzyczy, że jest większy...: "Tato szykuj ponton!". Wskakujemy w ponton i po ciężkiej walce w korzeniach w podbieraku ląduję piękna piętnastka!

  received_1232018770243087

   

   

   

   

   

   

   

   

  Kończymy kolację i mamy już w sumie 3 piękne ryby, gdzie u naszych sąsiadów cisza. Kolejny dzień i około godziny 11:00 branie na moim kiju i jest... kolejna ryba i to jaka! Waga pokazuję 17,400kg. To już nasza czwarta ryba tej zasiadki a przed nami jeszcze tyle dni.

  Karp wraca do wody, my donęcamy po raz kolejny łowisko kukurydzą oraz kulkami X-Berry. Do wieczora nie mamy już brania. Kolejnego dnia około południa odwiedza nas moja żona, robimy grilla, szykujemy obiad i... na mojej wędce jest branie!!! Zacinam i w podbieraku ląduję 10 kilogramowy karp. Niesamowite.. pogoda jest zmienna, w dzień pada po chwili wychodzi słońce, aby na wieczór przyszedł przymrozek... a my mamy regularne brania choć sygnalizatory pozostałych ekip milczą.

   

  Kolejny poranek i nadszedł najpiękniejszy moment tej zasiadki. Zaczęło się od tego że mam branie i po spokojnym holu wyciągam pięknego karpia o wadzę 18,300kg... w trakcie ważenia nagle na kiju Szymona jest odjazd. Szymon holuję rybę a ja wkładam swojego karpia do worka i pomagam synowi przy jego rybie. Po długiej walce mamy wreszcie karpia w podbieraku, a jego waga to 18,200kg! Dwa piękne i duże karpie... Ojciec i Syn. Czekamy na kolegę, który nie wierzył w to co dzieje się u nas na stanowisku i musiał zobaczyć to na własne oczy :) Kiedy do nas dotarł, my kończymy wywozić zestaw modelem i nagle na drugim kiju Szymona znów branie...po szybkim ale wyczerpującym holu mamy w podbieraku szesnastkę!!! Robimy zdjęcia i wraz z synem cieszymy się tą chwilą:)

  Po sesji wypuszczamy karpie i sami nie wierzymy co się dzieję... tym bardziej że jest to woda PZW :) Przewozimy wszystkie zestawy i nęcimy łowisko dywanowo kukurydzą i kulkami a na włos niezmiennie kombinacje X-Berry. Skoro to się sprawdza to uznajemy zasadę, że nie ma co kombinować. Przez dwa kolejne dni łapiemy kilka karpi w przedziale od 8 do 10,5kg. W przedostatni dzień zasiadki nasze łowisko oraz maty, odwiedziły karpie o wadze 14,300kg i 15,500kg. Zbliża się ostatni dzień zasiadki, a jest tak pięknie, że nie mamy najmniejszej ochoty wracać do domu. Ostatnia noc i ranek... doławiamy z Szymonem jeszcze dwa karpie – mój 9,300kg i Szymona 9,900kg.

  Podsumowując naszą zasiadkę: Pogoda na zasiadce była bardzo zmienna, deszcze, wiatry, nocne przymrozki oraz słoneczne dni, a karpie po prostu brały:) Ja złapałem 10 karpi o łącznej wadze 135,6kg i Szymon 9 karpi o łącznej wadzę 107,5kg. Jesteśmy mega zadowoleni i mówimy do następnego ! C&R

  Marek Fijołek i Szymon Fijołek

 • Tomek Wasilewski, karpie z zielska.

  Postaram się w tym artykule pokazać Wam, jak skutecznie łowić w zielsku i nie mam tu na myśli łowisk z kilkoma kępami moczarki czy wywłócznika, ale łowiska których prawie cała powierzchnię pokrywają rośliny.

  Ryba z trudnego miejsca.
  20+

  1.Jest co najmniej kilka powodów dla których warto spróbować  tam swoich sił. Po pierwsze takie
  łowiska często kryją prawdziwe perełki gdyż są trudne do przełowienia.  Słabo odnajdują się tam kłusownicy i mięsiarze. Poza tym konkurencja w postaci innych karpiarzy też będzie mniejsza niż w zbiornikach gdzie łowienie wymaga mniej pracy, gdzie można odnaleźć się z rzutu, albo wywieźć zestaw łódeczką i bezstresowo napić piwa :).

  Po drugie lubię takie łowienie, pływanie w nocy we mgle po każdą rybę i „wydzieranie” jej z kolejnej kępy zielska. Najlepiej w pojedynkę, ja ponton podbierak z krótką rączką i ciągnąca mnie od kępy do kępy „lokomotywa”. Trochę się rozmarzyłem, ale już schodzę na ziemię.  Jeżeli łowię w miękkim zielsku typu moczarka czy wywłócznik staram się odnaleźć naturalne korytarze ewentualnie placki dna które jest pozbawione roślin. Osobiście wolę miękkie dno, ale jeżeli będziecie się z tym lepiej czuli możecie poszukać  twardych piaskowo żwirowych miejsc. Zasada którą się kieruję jest taka „im większa konkurencja i bardziej pokłute ryby tym bardziej w zielsku łowię i omijam czyste blaty”. W dziewiczych wodach o które w dzisiejszych czasach jest coraz trudniej, można pokusić się o łowienie na skraju zielska, albo na blatach zupełnie go pozbawionych. Podstawowym narzędziem bez którego nie wyobrażam sobie łowienia w takich warunkach jest ponton.

  4.

   

  Po pierwsze nie znajdziecie bez niego miejsca na położenie zestawów po drugie nawet gdyby, to trafienie tam z rzutu topornym zestawem z grubą strzałówką graniczy z cudem. Jeżeli chodzi o łowienie w grążelach, często stawiam zestaw w największej gęstwinie dbając tylko o to by nie zaczepił się o korzenie.  Omijam duże oczka o średnicy paru metrów kwadratowych, gdyż prawdopodobnie  przed moim zestawem leżało tam wiele innych.  Nie chcę tu dorabiać ideologii o wielkiej mądrości karpi, ale w takich miejscach często znikała mi zanęta,  a zestawy leżały nietknięte.

  DCIM100GOPRO

  Czy nietknięte, czy tylko delikatnie „podniesione” i wyplute tego nie wiem, ale fakt jest taki, że często miałem wyczyszczone dno, a brań nie miałem.  Zatem poza dziewiczymi wodami, na których nie mam konkurencji, unikam raczej typowych miejscówek w których łowią wszyscy. Żeby nie generować  opowieści dziwnej treści o wielkich pourywanych rybach trzeba się odpowiednio do tego przygotować.  Jak wcześniej wspominałem ponton ewentualnie łódka to podstawa.  Sprzęt zawsze dostosowuję do warunków panujących w łowisku, a nie wielkości ryb jakie chcę łowić. Moimi ulubionymi  wędkami są Invadery 12’ 2,75lb które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać delikatne, ale pokonały wiele wartościowych karpi. Poza tym hol „pałą” na krótkiej lince może się skończyć wyrwaniem haka albo zerwaniem zestawu.

  Jeżeli chodzi o linkę główną to z reguły używam plecionki o wytrzymałości 40lb. Kiedy po powierzchni zbiornika pływają kępy zielsk mogą one zaczepić pływającą plecionkę i zaciągnąć zestaw w rośliny.

  6.

  W takim przypadku lepiej  sprawdzi się nierozciągliwa gruba żyłka mono.  Od kilku lat z dobrym skutkiem stosuję Balistic  0,40mm. Bez względu na to czy używam plecionkę, czy żyłkę stosuję długi  25m odcinek przyponu strzałowego, a w zasadzie asekuracyjnego z grubej żyłki mono o średnicy 0,60mm.

  11.

  Po braniu ryba odjeżdża kawałek i parkuje w zielsku. Płynę po nią na luźnej żyłce, nie popieram darcia na siłę , ani podciągania się pontonem do ryby.  Płynę sobie po karpia, spokojnie likwidując luz. O wiele łatwiej jest kiedy mam ponton z silnikiem, natomiast na mniejszych odległościach na „wiosełkach” też można ogarnąć. Tak naprawdę ryba jest zacięta, ciężarek ewentualnie kamień dawno spadł,  więc nie widzę potrzeby szarpania się z karpiem, który spokojnie czeka na mnie w zielsku. Im więcej spokoju wykażecie tym mniej zaczepów złapie po drodze walcząca ryba. W kwestii przynęt i zanęt powiem tak, ilu łowców tyle skutecznych kombinacji.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Moimi ulubionymi letnimi smakami jest Kałamarnica &Pomarańcza i  Szalony Homar, a także nowość na ten rok X-Berry na którą udało mi się złowić rybę +25kg. W związku z wysoką temperaturą wody i tym, że chcę przebić się przez wiele różnych występujących w niej o tej porze zapachów wybieram kulki o wyraźnych mocnych aromatach.

  7..Od wielu lat używam Superfeedów i jak już znajdę czas, żeby pojechać na ryby to z reguły coś łowię. Wolę mniejsze średnice kulek gdyż są one dla karpi bardziej naturalne. Cześć zanęty sypię punktowo na zestaw, a resztę rozsypuję na większej powierzchni nawet po zielsku, żeby karpie szybciej ją odnalazły. Jest lato, woda ma wysoką temperaturę i rozchodzi się w niej wiele sygnałów zapachowych, związanych nie tylko z pokarmem. Pamiętajcie o tym, że musicie się przez nie przebić i dopalcie swoje przynęty jakimś dipem SuperFeed.

  15+

   

  Tomek Wasilewski

 • Tandem Baits Team - Dołącz do Nas

  Czy przed każdą zbliżającą się zasiadką ciężko Ci zasnąć, a po powrocie do domu myślisz już tylko o kolejnej wyprawie? Czy o karpiach, holach pełnych emocji i przygodach nad wodą,potrafisz opowiadać godzinami? Czy o kulkach, dipach i przyponach wiesz wszytko?

  Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi: "TAK", to właśnie na Ciebie czekamy. Zrób kolejny krok, dołącz do Teamu Tandem Baits i dziel się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

  Tandem Baits Team Tandem Baits Team

  Wyślij nam swoje zgłoszenie na adres: galeria@tandembaits.com

  Napisz kilka słów o sobie i oczywiście dołącz fotki ze swoimi zdobyczami. Chętnie też przeczytamy Twoje artykuły i obejrzymy filmy na tematy związane z karpiowaniem .

  Nie zapomnij też napisać w kilku zdaniach dlaczego to właśnie Ty powinieneś dołączyć do Tandem Baits Team.

  Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

 • Finał konkursu "Karpiowe łowy z Tandem Baits 2016"

  Jest już końcówka stycznia 2017 i kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł więc czas na podsumowanie minionego sezonu 2016, a konkretnie konkursu "Karpiowe łowy z Tandem Baits". Przesłaliście do nas dużo zgłoszeń ze swoimi okazami złowionymi na przynęty Tandem Baits. Dla nas to doskonały dowód na to, że ciągła praca nad udoskonalaniem naszych przynęt ma sens i daje radość nam, ale przede wszystkim Wam. W sumie rozdaliśmy nagrody o łącznej wartości 8 000 zł. W dzisiejszym finale podsumowującym rok 2016, rozdamy kolejne bony na sprzęt i przynęty o wartości 3 000 zł! A oto lista łowców pięciu największych okazów zgłoszonych w roku 2016:

  I miejsce Karp Roku - Piotr Hamerski-Lengas - karp 25,700 kg - bon o wartości 1 000 zł

  Piotr Hamerski-Lengas, 25,7kg, CF Boosted Hookers Homar&Rak Piotr Hamerski-Lengas, 25,7kg, CF Boosted Hookers Homar&Rak

  II miejsce - Przemysław Cieślar - karp 25,400 kg - bon o wartości 800 zł

  Przemysław Cieślar, 25,4kg, CF Czarny Halibut Przemysław Cieślar, 25,4kg, CF Czarny Halibut

  III miejsce - Mateusz Grębowiec - karp 25,000 kg - bon o wartości 600 zł

  Mateusz Grębowiec, 25 kg, CF Doskonała Truskawka Mateusz Grębowiec, 25 kg, CF Doskonała Truskawka

  IV miejsce - Jakub Saduś - karp 24,650 kg - bon o wartości 400 zł

  Jakub Saduś, 24,65kg, Kulki własnej produkcji zalane SF Speed Booster Szalony Homar Jakub Saduś, 24,65kg, Kulki własnej produkcji zalane SF Speed Booster Szalony Homar

  V miejsce - Witold Halek - karp 24,000 kg - bon o wartości 200 zł

  Witold Halek, 24kg, CF Boosted Hookers Japońska Kałamarnica Witold Halek, 24kg, CF Boosted Hookers Japońska Kałamarnica

  Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękujemy, a laureatom gratulujemy :)
  Z osobami wymienionymi wyżej skontaktujemy się w wiadomości email.

 • Ryba grudnia 2016

  W ostatniej, grudniowej odsłonie "Karpiowych łowów z Tandem Baits 2016" zwyciężył Przemysław Cieślar, który wyholował pięknego lampasa o wadze 25,4kg. Szczęśliwą dla Przemka przynętą był klasyk w naszej ofercie, czyli kulka z serii Carp Food Czarny Halibut. Nagrodą jest bon o wartości 400zł na zakupy w naszym sklepie online.

  Przemysław Cieślar, 25,4kg, CF Czarny Halibut Przemysław Cieślar, 25,4kg, CF Czarny Halibut

  Miejsce II zajął Witold Halek, który na kulki z serii Carp Food Boosted Hookers Japońska Kałamarnica, złowił karpia o wadze 20,8kg, za co otrzymuje od nas bon na zakupy w naszym sklepie online o wartosci 300zł.

  Witold Halek, 20,8kg, CF Boosted Hookers Japońska Kałamarnica Witold Halek, 20,8kg, CF Boosted Hookers Japońska Kałamarnica

  Na III pozycji znalazł się Tomasz Wielgus i jego karp ważący 20,5kg. Skuteczną przynętą na włosie również okazałała się Japońska Kałamarnica z serii CF Perfection Hookers. Nagroda to bon o wartości 200zł na zakupy w naszym sklepie online.

  Tomasz Wielgus, 20,5kg, CF Perfection Hookers Japońska Kałamarnica Tomasz Wielgus, 20,5kg, CF Perfection Hookers Japońska Kałamarnica

  "Nagroda pocieszenia", czyli bon na zakupy o wartości 100zł wędruje do Norberta Regulskiego. Przy okazji chcemy zwrócić uwagę na piękne zdjęcia, które do nas przesłał Norbert.

  Norbert Regulski, 14,5kg, CF Homar&Rak Norbert Regulski, 14,5kg, CF Homar&Rak

  Z laureatami skontaktujemy się drogą mailową.

  Wszystkim gratulujemy, a rozstrzygnięcie całego roku 2016 "Karpiowych łowów z Tandem Baits" już wkrótce:)

 • Karpiowe łowy z Tandem Baits 2016 - grudzień

 • Informacja

  Informujemy, że w dniach 22-23.12.2016r. firma Tandem Baits będzie nieczynna. Wszystkie zamówienia złożone w naszym sklepie internetowym w dniach 21-23.12.2016r. będą zrealizowane w miarę możliwości w kolejnym tygodniu.
  Wszystkim życzymy Wesołych Świąt.

  Zespół Tandem Baits

Produkty 1 do 10 z 119

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 12